Zakynthos – kolejna grecka wyspa w naszej kolekcji

Nasz tegoroczny urlop postanowiliśmy spędzić po raz kolejny w Grecji. Wybór padł na Zakynthos. Podróż samolotem trwa około 2 godziny i 20 minut z Krakowa lub Katowic. Mała wyspa ma sporo do zaoferowania. Warto zdecydować się na samodzielne zwiedzanie wyspy i wynajęcie samochodu. Wystarczą 2 lub 3 dni by objechać wszystkie interesujące miejsca.

Zakynthos kojarzy się przede wszystkim ze słynną Zatoką Wraku oraz żółwiami Caretta Caretta. Wyspa ta jednak posiada piękne i trudno dostępne plaże,  masywy górskie z jaskiniami oraz cudne wąwozy porośnięte cyprysami.

Swoje zwiedzanie rozpoczęliśmy od stolicy wyspy Zakynthos – Zakynthos. Charakteryzuje się ono wąską zabudową miejską oraz pięknym portem z którego można udać się na rejs do Zatoki Wraku, na rejs w poszukiwaniu żółwi oraz na pobliską wyspę Kefalonię. Najpiękniejsze miejsca tego miasteczka mieszczą się wzdłuż wybrzeża.

6169761930_cdbc717a2f_o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>