Łotwa

Nadbałtycki kraj należący do Unii Europejskiej powstały po II wojnie światowej. Stolicą Łotwy jest Ryga, główny ośrodek gospodarczo-przemysłowy oraz transportowy. Zamieszkuje ją 700 000 ludzi.

Ryga

Językiem urzędowym jest łotewski, jednak z racji tego, że państwo zamieszkiwane jest przez Rosjan, Białorusinów, którzy nie znają łotewskiego językiem jakim się tam powszechnie posługuje jest rosyjski. Walutą jaką się posługuje to łat. 1 łat = 100 santimów.

1 łat

W zimie obowiązuje strefa czasowa UTC +2, z kolei w lecie przestawiamy zegarki na UTC +3. Samochody oznaczane są jako LV. Dominującą religią jest luteranizm. Klimat jest umiarkowany, przejściowy, a z powodu położenia nad morzem o cechach morskich. Średnie temperatury roczne wynoszą od 4.5 do 6.5 stopnia Celsjusza.

Łotwa jest krajem atrakcyjnym turystycznie z powodu długiej linii brzegowej. Najpopularniejszym ośrodkiem turystycznym jest miasto Jurmała. Składa się z licznych osiedli uzdrowiskowych. Leży 10km na północ od Rygi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>